Фермерство і землеробство

Людина почала займатися землеробством ще за 10 000 років до нашої ери під час Першої сільськогосподарської революції, коли племена кочівників почали осідати на землі. Саме тоді з’явилися такі потрібні людям культури як 1) пшениця двузернянка, 2) пшениця однозернянка, 3) шелушімий ячмінь, 4) горох, 5) сочевиця, 6) вика гірка, 7) баранячий горох і льон.

Промислова революція стала каталізатором розвитку більш ефективних аграрних технологій, які привели розвинені країни до Другої сільськогосподарської революції, що тривала з 1700 по 1900 роки. У багатьох менш розвинених країнах ця революція досі ще не завершилась.
Третя сільськогосподарська революція чи Зелена Революція, що почалася в кінці ХХ століття, збіглася з інтенсивним зростанням населення в усьому світі. У цей період з’явилися біотехнології, генна інженерія, хімічні добрива, які призвели до ще більш масового виробництва аграрної продукції.
Фермери, які ведуть нетоварне господарство виробляють рівно стільки продукції, яке досить їм на проживання. Вони вирощують рослини і тримають худобу для себе і не пускають їх у продаж.
Вирощувати фрукти почали в період між 6000 і 3000 роками до нашої ери. Фініки були одними з перших культивованих плодів.
Плуги були винайдені на Середньому Сході на самій зорі виникнення сільського господарства. Самий ранній плуг, який називався ард (ard), можливо був виготовлений з загострених сучків дерева. Плуг був визнаний одним з найважливіших сільськогосподарських винаходів людства.
Фермерство і землеробствоБлизько 7000 років до нашої ери в Месопотамії була побудована перша іригаційна система. Сама рання розгалужена іригаційна система була створена за 4000 років до нашої ери на території сучасної Росії. У цій системі канали були більше 3 метрів шириною і до двох кілометрів завдовжки.
У 644 році арабські вчені винайшли вітряне колесо для перекачування води по іригаційним каналам. До кінця Х століття араби навчилися застосовувати органічні добрива для грунту.
На початку ХХ століття Мері Ізабель Фрейзер відвідала Китай і привезла з собою в Нову Зеландію насіння ківі. Вона виростила перший урожай ківі в 1910 році. У наші дні Нова Зеландія вирощує одну третину світового врожаю цього фрукта.
Банани вважаються першим по валовій масі урожаєм фруктів в світі. Вони стоять на четвертому місці після пшениці, рису та кукурудзи. Вони ростуть більш, ніж у ста країнах. Найбільше бананів вирощує Індія. Далі йдуть Філіппіни, Китай і Еквадор.
У світі вирощується більше 6000 різних видів яблук. Найбільший виробник цих найпопулярніших фруктів – Китай. За цією країною слідують Сполучені Штати, Іран, Туреччина, Росія, Італія та Індія.
Трактори були винайдені в 1880 як засоб перетягування плугів при оранці полів. До 1920 року був розроблений багатоцільовий трактор. При використанні різного навісного устаткування такий трактор був здатний орати, садити, культивувати, підрізати рослини, прибирати урожай і транспортувати різні важкі сільськогосподарські вантажі.
Фермери часто садять високі дерева з густими кронами по краях великих фруктових садів. Це допомагає захистити грунт від вітру, запобігаючи його ерозії.
Найвищі і масивні дерева не обов’язково дають найбільший урожай. Контроль над висотою рослин допомагає отримати більше фруктів з меншої площі. Фермери можуть також формувати крони дерев, підрізаючи гілки або, змушуючи їх рости в потрібних напрямках. Від форми дерева залежить його термін життя і розмір вирощених плодів.
Фермерство і землеробствоРозведення худоби допомагає нагодувати мільярди людей і забезпечує роботою 1, 3 мільярди скотарів. Це означає, що кожна п’ята людина на землі, так чи інакше, пов’язана з вирощуванням сільськогосподарських тварин.
Так як в дикій природі в США за алігаторами полювати заборонено, їх м’ясо може бути придбане тільки на спеціальних фермах. Коли довжина алігатора досягає 160-220 см, їх можна забивати заради м’яса, зубів і цінної шкіри.
У Перу і в інших країнах Латинської Америки розводять морських свинок. У Перу щороку з’їдається близько 65 мільйонів цих тварин, які вважаються у нас декоративними.
Єдиний найбільший сегмент світового сільського господарства США – це розведення великої рогатої худоби. Сполучені Штати виробляють більше яловичини, ніж будь-яка інша країна світу. Щороку в США забивається близько 34 мільйонів голів ВРХ.
У сільське господарство залучено більше 24 мільйонів американських робітників, що складає 17% всієї робочої сили країни.
Згідно з твердженнями істориків, кози були першими з одомашнених тварин. Кози вважаються самими охайними тваринами. Вони більш перебірливі в їжі, ніж корови, кури або навіть собаки. Вони ніколи не стануть їсти їжу, забруднену шкідливими речовинами.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *