Категорія : Космос

23 записів

Цікаві факти про Юрія Гагаріна
Перша людина в космосі — це звучить, погодьтеся. Після Гагаріна було багато інших відважних космонавтів з різних країн, але він назавжди вписав своє ім’я в історію людства, ставши першим з людей, хто побував у відкритому космосі.
Червона загадкова планета, навалою жителів якою лякали всіх в кінофільмах минулого століття. Представляємо цікаві факти про Марсі. Знаменитий учений Галілей був першим, хто зміг розглянути Марс. Зробив він це за допомогою звичайного телескопа ще в далекому 1609 році.
Богиня кохання в стародавньому Римі та найяскравіший об’єкт на нічному небі виключаючи сонце і місяць. Представляємо Вам цікаві факти про Венеру.
Астрологи стверджують, що в основному всі зірки на небі живуть по двоє. Отак, «маленька + велика» зірочки тягнуться один до одного і мешкають в парі. Всі зірки мають колосальну ядерну міць і володіють високою температурою. Проте, існують і ті, що вже «віджили своє» — білі карлики. Вони вже «померли» і просто існують у вигляді дуже щільного тіла, не маючи гарячої зоряної температури.
П’ята планета від Сонця, газовий гігант і найбільша планета Сонячної системи, радіус якої перевершує земну в 11,2 рази, — все це про Юпітер, планету, відому людям з найдавніших часів. Більше пізнавального про неї розкажуть цікаві факти про Юпітер.
Серед мандрівників, що рухаються навколо Сонця є тіла, які називають астероїдами. Своїй назві вони зобов’язані тим, що при їх розгляді в телескоп вони сильно нагадують зірки. У перекладі під словом астероїд розуміється значення «Зіркоподібні». Представляємо Вам цікаві факти про астероїди.
Багато хто з нас цікавляться астрономією. Розглянемо цікаві об’єкти — чорні діри, цікаві факти про них. За своєю природою вони являють собою згаслі зірки. Коли у зірки закінчується термоядерное паливо, то починається процес її охолодження. При зниженні тиску всередині під впливом гравітації відбувається стиснення космічного тіла. В результаті зірка проводить поступове тяжіння і поглинання об’єктів. Такий процес зародження чорної діри. Усередині них діє гравітація такої величини, що вирватися з неї не в змозі навіть світло. При цьому навколишня діру область випромінює надзвичайно яскраве світіння. Це забезпечується білим світлом, що виділяється нагрітими об’єктами, а також міжзоряним газом, спірально закручуються навколо чорної діри. При цьому обертання відбувається з величезною швидкістю, а тертя …
Падіння метеоритів люди спостерігають з давніх часів. Ці небесні мандрівники мають самі різні розміри. Деякі важать кілька тонн, інші ж не більше піщинки. Розповімо цікаві факти про метеорити. Слід розрізняти метеори і метеорити. Метеор, званий також «падаючою зіркою», є твердим тілом, яке повністю згорає в земній атмосфері. На небосхилі ми спостерігаємо слід його горіння, і метеор до поверхні планети не долітає. Метеорит не просто пролітає в атмосфері, але і досягає Землі. Причому вага впавшого тіла варіюється від десятків грам до десятків тонн. Вважається, що падіння метеорита — рідкісне явище. Вчені встановили, що в реальності щодня на земну поверхню падає близько 4 мільярдів різноманітних метеоритів. Вони вислизають від нашої уваги через …
Плутон рухається за дивною орбітою. Через цю старанність астрономи в 2006 р перевели його в розряд карликових планет. Плутон названий на честь грецького бога підземного царства. Астрономи обсерваторії Ловела вибрали цю назву незабаром після відкриття планети за пропозицією Венеції Верни, 11-річної англійської дівчинки. До того ж перші дві букви назви нагадують про Персиваля Ловелл. У 1978 р Джеймс Крісті відкрив супутник Плутона, який отримав назву Харон. За вдалим збігом обставин в кінці 1980-х р. Плутон і Харон по черзі затуляли один одного, що дозволило обчислити їх діаметри. У Плутона він складає всього 2300 км, а Харон в два рази менше. Спостереження Плутона в моменти покриття зірок дали можливість визначити наявність у …
Уран — одна з планет нашої Сонячної системи. У цій статті зібрані найцікавіші факти про Уран, які дозволять більш детально вивчити дане небесне тіло. 1. Уран — найхолодніша планета в нашій Сонячній системі, яка сьома за рахунком (від Сонця) рухається по радіусу майже в три мільярди кілометрів. Уран віддає тепла менше, ніж приймає від Сонця. Приміром, на відміну від інших планет він не має розпеченого ядра і не випромінює інфрачервоні промені радіації. 2. Уран обертається навколо своєї осі з нахилом в 99 градусів. Для порівняння: нахил нашої Землі складає всього 23,5 градуса. Тому Уран рухається немов величезна куля, а не «дзига», як інші планети. 3. Літній період на Урані має …
Наверх