Лінчі — найстрашніша страта в Китаї

У всі часи винних карали. І міри покарання були найрізноманітнішими. Але є одна страта, — Лінчі — яку можна з впевненістю назвати самою страшною.

Страшний злочин — суворе покарання

Лінчі ще називають «укусом морської щуки» або ж «смертю від тисячі порізів». Під час Лінчі від тіла винного відрізали шматки плоті, і тривало таке покарання тривалий проміжок часу. Ця страта бере свій початок у Китаї, за часів правління династії Цинь. «Смерть від тисячі порізів» застосовували ще з середніх віків аж до 1905 року. Дану кару здійснювали для залякування. Як правило, Лінчі здійснювали на очах у безлічі присутніх. Така кара була приписана тільки за батьковбивство або за державну зраду. Траплялося й так, що жертву спеціально накачували опіумом. Це дозволяло продовжити жорстокі тортури. Через дію опіуму, жертва починала сміятися і почуття болю притуплювалося. Але так робили вкрай рідко.

Смерть принців і принцес династії Цинь

Лінчі узаконили тільки в XII столітті, хоча застосовували таке покарання з давніх часів. Дочки китайського імператора Цинь Ши-Хуана були страчені таким чином в кінці III століття до нашої ери. Прийшла нова влада, і їм було не до душі, щоб рід минулого імператора продовжувався. Єдиним надійним способом була тільки смерть: всіх принців відразу убили, а більше 20 принцес посадили за грати. Недовго думаючи, було прийнято рішення всіх молодих дівчат вивести голими на площу і стратити: «прив’язати до стовпів і відрізати ноги і руки».

Лінчі - найстрашніша страта в КитаїВідрізання шматків плоті

На сьогоднішній день існує безліч записів того часу і описів Лінча. Винного роздягали догола, потім прив’язували до стовпа. Деякі картинки і замальовки свідчать, що не завжди пов’язували кінцівки: це робилося для того, щоб винний міг ними рухати (для більшого ефекту). Іноді прив’язати могли і до хреста: у такому випадку, руки жертви прив’язували до перекладини. Як тільки винний був прив’язаний, два і три ката починали підготовку до тортур. Оскільки предмети не повинні були відразу смертельно поранити жертву, застосовувалися ножі або пила-ножівка. Засуджений змушений був спостерігати за всіма діями катів. Потім переступали безпосередньо до катування: відрізали від тіла шматки м’яса.

А скільки існувало способів Лінчі … Як правило, судом визначалася кількість відрізаних від тіла шматків. Якщо суд призначав «20 різаних», то необхідно було:

 • 1 і 2 різання: відрізати обидві брови;
 • 3 і 4: відрізати по шматку від обох сідниць;
 • 5 і 6: обидва соска і по шматку м’яса з грудей;
 • 7 і 8: ампутувати обидві кисті рук;
 • 9 і 10: відрізати руки до ліктів;
 • 11 і 12: відрізати стопи з лівої та правої ноги;
 • 13 і 14: позбавити ніг до колін;
 • 15 різання: розпороти черевну порожнину;
 • 16: розрізати горло;
 • 17 і 18: відрізати руки до плечей;
 • 19 і 20: повністю відрізати обидві ноги.

«3000 різаних» і помилування

Виходячи з послідовності поранень, людина помирала в середині Лінча. Самим м’яким покаранням Лінчі вважалося «8 різаних». Але навіть «20 різаних» — не найстрашніше. Суд міг ухвалити, щоб засуджений переніс від «36 різаних» до «3000 різаних». Найбільша кількість застосовувалося за особливо тяжкі злочини. Для цього тіло винного обтягували дрібною сіткою, туго затягували і шматочки тіла «визирали» з осередків сітки. Кат брав щипцями ці шматки і відрізав. Саме при застосуванні «3000 різаних» засудженому давали легке знеболювальне. Бували випадки, коли жертву могли «помилувати» і вбивали першим ударом. Але навіть мертве тіло все одно розрізали на шматки. Китайці вірили, що в загробне життя померлий потрапляє в такому вигляді, який був у нього на момент смерті. Природно, ніхто не хотів повзати в іншому житті з обрубками замість кінцівок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх