Лівші. Чим це обумовлено?

Вчені з Віденського університету разом з психологами з Австралії дійшли висновку, що люди, які пишуть лівою рукою, мають гормональний збій. У представників сильної статті за це відповідає тестостерон. Ще у ембріонів саме він уповільнює розвиток лівої півкулі мозку. Дослідження показали, що більшість чоловіків – лівшів з’явилися на світ взимку або ж пізньою осінню. У зимові місяці народжується 8,2% лівш, а ось під час з лютого по жовтень всього лише 10,5%. Це відкриття зробив Ульріх Тран.

Його теорія полягає в тому, що ті діти, які зачаті навесні, піддаються сонячним променям на багато більше. Саме вони збільшують рівень тестостерону. У зв’язку з цим права півкуля головного мозку розвивається швидше і краще. Не останню роль в цьому відіграє і рівень тестостерону у матері: чим він вищий, тим більше шансів, що дитина буде лівшею.

Варто відзначити, що минулі дослідження показали, що всього 2% лівш з’являються в сім’ях правшів. Така ймовірність зростає на 17% у тому випадку, якщо один з батьків використовує ліву руку. В 46% народжується лівша, якщо в обох батьків основна рука – ліва.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *