Людські надздібності

Кожна людина наділена певними здібностями, але вони різні для кожного. Одні відрізняються в галузі спорту, інші наділені здатністю створювати технології, які допомагають людині. Але це і так відомо. Однак вченими було виявлено, що існують здібності зовсім іншого роду, які кожна людина має можливість у собі розвинути. Фахівці в цій галузі припускають, що вони передаються на генетичному рівні. Ця стаття познайомить вас з 7 надздібностями людини.

ЕхолокаціяЕхолокація

Люди вважають, що така здатність властива тільки летючим мишам і дельфінам. Але існують і люди, які наділені таким даром. Як правило, таке вміння притаманне тим, хто позбавлений зору. Ехолокація розвинена у кожної людини в різному ступені. Але чимало відомо випадків, коли незрячі люди з легкістю пересуваються на велосипедах, ходять в походи в гори. В таких ситуаціях вони покладаються не на зір, а на ехолокацію.

Здатність бачити аури

До таких людей ставляться вельми скептично і часто приймають за душевно хворих. Однак такі люди існують серед нас. Вони здатні бачити аури. Це певна колірна гамма, навколишнє людини. Вчені до цих пір не знайшли підтвердження існування навколо людини якоъ – або енергії. А ось учені з Японії стверджують, що людське тіло здатне виділяти певне свічення. На сьогоднішній день вченим так і не вдалося знайти неспростовні докази того, що люди, здатні бачити аури, існують.

СинестезіяСинестезія

Як можливо, наприклад, побачити звуки музики або почути кольор? Без застосування наркотичних і психоделічних засобів. Синестезією прийнято називати саме такий стан. В такому стані людина здатна активізувати багато почуттів одночасно. Дані свідчать, що кожен двохсотий житель планети – сінестезік. Варіацій даної надздібності безліч. Наприклад, деякі люди, почувши букву «А», відразу бачать яскраво – зелений колір. Або ж вдихнувши запах тої чи іншої квітки, чують ту чи іншу музику.

СупервкусСупервкус

Приблизно 25% усього населення земної кулі мають на багато більше смакових рецепторів, ніж всі інші. Така здатність дозволяє їм ставати дегустаторами або ж кращими в світі кухарями. Але не все так чудово. Справа в тому, що така чутливість смаку не дозволяє їм вживати те, що їдять звичайні люди. Найчастіше вони не переносять смаку солодощів, жирної їжі та свіжих овочів.

МагніторецепцііМагніторецепція

Учені недавно виявили, що людське тіло наділене білком криптохрома. Саме завдяки цьому білку птиці та й багато інших істот, здатні бачити магнітне поле землі. Це можна порівняти з GPS-навігатором, вбудованим у них в голові. Поки не ясно, чи здатна на це людина, але вченні старанно працюють, щоб це дізнатися.

ГіпертімезіяГіпертімезія

Одні сприймають це як дар, а для інших – найгірше покарання. Дивлячись з якого боку на це подивитися. Не багато можуть похвалитися тим, що пам’ятають до найменших подробиць все, що вони знали і бачили впродовж усього свого життя. Такі люди не в змозі що – або забути. Тільки уявіть: ви пам’ятаєте все … І добре, якщо ці спогади приємні і щасливі. А що робити, якщо вони з тих, які забути дуже хочеться? Ось тепер подумайте, перш ніж скаржитися на свою погану пам’ять.

СавантизмСавантизм

Це стан вкрай рідкісний. Як правило, їм наділені люди, що мають різні відхилення у розвитку, а так само аутисти. Вони мають так званий «Острів геніальності» – здібності, які сильно виділяються на тлі загальної обмеженості здібностей інших особистостей. Одна здатність відрізняє всіх савантів – феноменальна пам’ять. Області, в яких можуть проявити себе такі люди, досить різноманітні: арифметика, картографія, музика, мистецтво … Людина, що має синдром саванта, цілком здатний повторити сторінки з тексту після прочитання одного – єдиного рази. Вони здатні також в розумі вірно вирішувати найскладніші приклади з області вищої математики або в умі множити шестизначні числа. Так само саванти мають великі здібності до вивчення іноземних мов. Однак зовні такі люди демонструють повну несамостійність і неповноцінність, а ще розумову відсталість.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *