Найбільший павук у світі

Найбільший павук у світі – павук-птахоїд. Павук-птахоїд відноситься до виду тарантулів, волохатих великих павуків розповсюджених у Південній Америці, Австралії та Африці.

Цей великий павук може досягати розмірів 30,5 см в діаметрі або величиною з тарілку для обіду. Максимальна вага таких величезних павуків доходить до 100 грамів. Все тіло павука-птахоїда покрито волосками, при загрозі павук швидкими рухами лапок здатний вивільнити хмару з волосинок в повітря. При попаданні цих ворсинок на шкіру або слизові оболонки з’являється сильний свербіж і роздратування.
Т

акож при настанні небезпеки павук здатний шипіти, цей звук чути на відстані до 15 метрів навколо. Таким чином, птахоїд попереджає потенційних ворогів про небезпеку.

Зір у даного виду пауків слабкий, не дивлячись на наявність 8 очей. Тому орієнтуються вони, покладаючись на вібрації, уловлювані ворсинками, які покривають все тіло.
Найбільший павук у світіНе дивлячись на весь цей загрозливий арсенал, найбільший павук у світі не надто небезпечний для людини. Його отрута не більш отруйна, ніж отрута бджоли, може викликати підвищене потовиділення, біль, жар і почервоніння місця укусу. Проте варто пам’ятати, що зуби у найбільшого павука в світі теж найбільші і становлять 2,5 сантиметра в довжину.

Живе павук-птахоїд в норах і ущелинах між каменів. Основу раціону складають ящірки, більш дрібні павуки, гризуни і птиці. Щільно поїсти павук може не вилазивши зі своєї нори кілька місяців. Є відомості, що павуки містяться в неволі можуть без видимих причин відмовлятися від їжі на період до 1 – 2-х років, але не варто переживати, це голодування не приносить проблем його здоров’ю.

Павуки-птахоїди користуються великою популярністю як екзотичні домашні тварини, проте розведення в неволі дуже ускладнене, тому більша частина павуків виловлюється в дикій природі. Максимальний термін життя доходить до 30 років, все залежить від кількості їжі та температурного режиму утримання.

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *