Найбільший павук у світі

Найбільший павук у світі – павук-птахоїд. Павук-птахоїд відноситься до виду тарантулів, волохатих великих павуків розповсюджених у Південній Америці, Австралії та Африці.

Цей великий павук може досягати розмірів 30,5 см в діаметрі або величиною з тарілку для обіду. Максимальна вага таких величезних павуків доходить до 100 грамів. Все тіло павука-птахоїда покрито волосками, при загрозі павук швидкими рухами лапок здатний вивільнити хмару з волосинок в повітря. При попаданні цих ворсинок на шкіру або слизові оболонки з’являється сильний свербіж і роздратування.
Т

акож при настанні небезпеки павук здатний шипіти, цей звук чути на відстані до 15 метрів навколо. Таким чином, птахоїд попереджає потенційних ворогів про небезпеку.

Зір у даного виду пауків слабкий, не дивлячись на наявність 8 очей. Тому орієнтуються вони, покладаючись на вібрації, уловлювані ворсинками, які покривають все тіло.
Найбільший павук у світіНе дивлячись на весь цей загрозливий арсенал, найбільший павук у світі не надто небезпечний для людини. Його отрута не більш отруйна, ніж отрута бджоли, може викликати підвищене потовиділення, біль, жар і почервоніння місця укусу. Проте варто пам’ятати, що зуби у найбільшого павука в світі теж найбільші і становлять 2,5 сантиметра в довжину.

Живе павук-птахоїд в норах і ущелинах між каменів. Основу раціону складають ящірки, більш дрібні павуки, гризуни і птиці. Щільно поїсти павук може не вилазивши зі своєї нори кілька місяців. Є відомості, що павуки містяться в неволі можуть без видимих причин відмовлятися від їжі на період до 1 – 2-х років, але не варто переживати, це голодування не приносить проблем його здоров’ю.

Павуки-птахоїди користуються великою популярністю як екзотичні домашні тварини, проте розведення в неволі дуже ускладнене, тому більша частина павуків виловлюється в дикій природі. Максимальний термін життя доходить до 30 років, все залежить від кількості їжі та температурного режиму утримання.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *