Найцікавіші археологічні знахідки

10 вражаючих знахідок археологів, що змінили наше уявлення про давнину.

1. Tintinnabula

Століттями людство поклонялось Римській імперії, вважаючи її вершиною цивілізації.

Але деякі аспекти побуту римлян стали відомі лише після розкопок Помпеїв. Виявляється, що чоловічий дітородний образ не був прихованим об’єктом. Археологи знайшли в багатьох будинках дзвіночки, іменовані tintinnabula – крилаті фалоси значного розміру, оточені дзвіночками.

Відзначимо, що в поданні римлян того часу фалос не тільки був символом чоловічого здоров’я, але вони з його допомогою проганяли невдачі.

2. Антикітерський механізм

Знайдені нирцями в 1901 році уламки стародавнього судна не обіцяли гучних знахідок. Як звичайно, це судно, затонуле у Антікера – одного з грецьких островів, перевозило метал в злитках, витончені вази і статуї.

Але був піднятий і незвичайний механічний пристрій, дату виготовлення якого віднесли до сотого року до н. е. Вважається, що це найдавніший комп’ютер.

Елементи механізму дозволяли обчислювати місцеположення певних зірок і планет на небі. Знахідка доводить – вже 2000 років тому люди розуміли закони руху небесних тіл по горизонту.

3. Кам’яні наконечники

Осколки каменів, знайдені в Південній Африці, явно використовувалися як наконечники для списа. Визнано, що їм 200000 років. Виходить – наші предки почали полювання набагато раніше, ніж вважали вчені.

Найцікавіші археологічні знахідки4. Стародавні антибіотики

Як відомо – антибіотики були відкриті 70 років тому. Але у складі кісток, знайдених при розкопках в Нубії – їм більше п’яти сторіч, виявлені сліди тетрацикліну.

Є гіпотеза, що антибіотик тетрациклін вироблявся дріжджами, що використалися древніми нубійцями при виробництві пива. Можливо, що вони, включаючи дітей, пили пиво в лікувальних цілях.

5. Австрійська Венера

Статуя, яка вважається однією з найдавніших – їй 26 000 років. Ця древня зажиріла жінка з вражаючими грудьми була названа Вілендорфська Венера.

Такі знахідки підтверджують, що з шануванням жіночності пов’язані найраніші з відомих нам релігійних обрядів і традицій.

6. Стародавні лінзи

Нещодавно в могилах шведських вікінгів була знайдена колекція виготовлених з гірського кришталю артефактів – лінз-кристалів. Знахідки, названі лінзами Вісбі, були відмінно відполіровані, можуть сфокусувати світло і навіть збільшувати зображення. Їх виготовили в 11-12 столітті.

7. Додекаедра Риму

До числа знахідок археологів, призначення яких неможливо відгадати, відносять і маленькі об’єкти, що мають форму додекаедра. Найчастіше вони зроблені з бронзи і виявляються на території, раніше займаємою Римською імперією.
Єдиним припущенням про призначення додекаедрів було їх використання в якості свічників. Адже отвір є не у всіх з них.

Найцікавіші археологічні знахідки8. Батарейки з давнього Багдада

При розкопках руїн Месопотамії виявлені посудини, у яких горлечко запечатано, а всередині знаходиться циліндр з міді і залізний стрижень. Припускають, що це прототип сучасних батарейок віком в 2,5 тисячі років. Експерименти підтвердили – при заповненні судин виноградним соком вони видають струм напругою до 4 вольт.

9. Флейти давнини

Вчені в печері в Німеччині виявили кістки мамонта, в яких прорізані отвори. При цьому вони схожі на флейти, вже звичні нам.
Найцікавіші археологічні знахідки, Стара Флейта, Давня флейта, Флейта з кістки.

10. Альпійська крижана людина

В Альпах було виявлено вмерзле в льодовик людське тіло. Вік знахідки був визначений – 5000 років. Останки виявилися корисні дослідникам. У мочках – отвори для сережок, а спина, коліна й щиколотки прикрашені татуюванням. За ранами дослідники зрозуміли – предок загинув після атаки іншими людьми.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *