Найстрашніші знахідки в світі

Зі cлабкими нервами шлях у археологи закрит. Оскільки часто із земних пластів і печер можна дістати не тільки стародавні черепки та історичні реліквії, але й людські останки, поховані вельми моторошним чином, скелети архаїчних невідомих тварин та інші «жахи» з пітьми століть.

Страшні людські останки

Кричущі мумії

Єгипет славний своїми історичними загадками. Ось і в 1886 році країна фараонів підкинула чергову. Єгиптолог Гастон Масперо витягнув мумію з саркофага, щоб її розбинтувати, обстежити і виставити як музейний експонат. Поховання було досить скромним, що нестандартно для розкішних єгипетських саркофагів і поховань – явно не царське. Та й інформації про цю мумію не було практично ніякої. Розкривши труну дослідник виявив тіло, яке було загорнуте всього лише в овечу шкуру, без будь-яких прикрас. Сама по собі овеча шкура символізувала у древніх єгиптян порок і нечистоти. При цьому, кінцівки мумії були пов’язані, а на обличчі застигла маска жаху і викривлений в моторошному крику рот.

У Єгипті знайшли моторошні кричущі мумії

У Єгипті знайшли моторошні кричущі мумії

Страшна знахідка в середовищі археологів була названа «Невідомий чоловік Е». Багато експертів висували свої думки, щодо смерті покійного, серед яких найпоширенішими було отруєння, тортури і поховання живцем.

Втім, більш сучасні дослідження вже в 20 столітті розвіяли всі міфи і здогадки попередників. Виявляється, якщо під час муміфікації мертвого не підв’язати щелепу, як це робилося завжди, в ході розпаду тканин щелепа відкривалася і на обличчі застигала моторошна маска. Бувало й так, що ремінець або мотузка з щелепи з’їжджали або рвалися.

Кричущі мумії можливо, відкрили рот після смерті

Кричущі мумії можливо, відкрили рот після смерті

Після «мумії Масперо» було виявлено ще декілька «кричущих» примірників в різних гробницях по всьому світу. Правда, навіть науково обгрунтоване пояснення даного явища не робить «кричущі мумії» милими знахідками.

Безголові вікінги

Чергова страшна знахідка була зроблена археологами відносно недавно, в 2010 році в британському графстві Дорсет. Тут біля дороги дослідники проводили розкопки, в ході яких планували знайти стародавні черепки, плуги та інший інвентар предків. Однак, їх чекав сюрприз. Була виявлена ​​братська могила, причому, дуже стара. Але й це не найстрашніше … Усі воїни-вікінги (а це були саме вони, як засвідчили пізні дослідження) були обезголовлені. При цьому, черепа перебували окремо від кісток скелета.

Безголових вікінгів археологи знайшли недавно

Безголових вікінгів археологи знайшли недавно

Після більш детального вивчення поховання, археологи з’ясували ще одну страшну подробицю – тіл всього було 54, а ось голів істотно менше. Очевидно, що кілька голів ворогів захопили вбивці в якості сувенірів. Вчені прийшли до висновку, що тут мало місце публічна страта або ритуал масового жертвопринесення. Оскільки всі голови були від’єднані від тулуба за допомогою удару меча в шию спереду.

Орієнтовна дата поховання 8-9 століття нашої ери. У цей час англосакси терпіли регулярні розбійницькі набіги скандинавів. Тому не виключений варіант показової розправи з кривдниками, щоб іншим не кортіло.

Топ інших страшних знахідок археологів

Невідома тварина

У 1986 році любителі активного відпочинку набиралися вражень в Національному парку Каурангі в Новій Зеландії. Близько підніжжя гори Оуен, дослідники-аматори натрапили на карстову печеру, яку вирішили відвідати. В одному з звивистих печерних коридорів компанія натрапила на лякаючу знахідку – гору кісток дивного вигляду, місцями покритих товстою шкірою. По виду визначити тварину мандрівникам не вдалося, тому, відчувши забобонний жах, молоді люди вирішили, що це якийсь мешканець пекла вирвався на землю, щоб тут випустити дух. Оскільки зовнішній вигляд «чудовиська» був по всьому видимому страхітливим – гігантські кігті, дзьоб, груба шкіра …

Розповідають про те, що знайдений скелет чупакабри

Розповідають про те, що знайдений скелет чупакабри

Як виявилося згодом, знахідка зовсім нестрашна. Мандрівники натрапили на скелет давнього птаха моа, який пролежав в печері не багато, не мало 3000 років і на диво добре зберігся. По виду він був схож на страуса, тому так злякав дослідників. Подейкують, що в безлюдних районах Нової Зеландії цей птах може існувати досі.

Кришталевий череп

У 1927 році в Белізі, в тамтешніх джунглях археолог Фредерік Мітчелл Хеджес зробив приголомшливу знахідку – череп з чистого гірського кришталю вражаючої якості і в ідеальному стані. Він був у натуральну величину і важив близько 5 кілограмів. Дізнавшись про знахідку археологів, з місцевих сіл тут же прийшли індіанці, нащадки легендарного племені майя. Вони заявили, що череп цей один з 13 і по легенді, якщо зібрати всю колекцію, можна дізнатися всі таємниці світобудови.

Кришталевий череп входить в топ найжахливіших знахідок

Кришталевий череп входить в топ найжахливіших знахідок

Після більш детального лабораторного дослідження, було з’ясовано, що виготовлений череп по невідомій технології, яка суперечить усім законам фізики і хімії. Такий виріб неможливо створити нинішньою високотехнологічною апаратурою, що вже говорити про стародавні майя … Звідки взявся цей череп і хто його виготовив – загадка до сих пір.

Найстрашніша археологічна знахідка

Буквально сюжет для фільму жахів підкинула історія археологам в 1988 році в ізраїльському місті Ашкелон. В ході розкопок стародавньої каналізації часів Римської імперії, робітники натрапили на ціле кладовище немовлят – тисячі маленьких кісточок.

Археологи жахнулися, коли знайшли кладовище немовлят

Археологи жахнулися, коли знайшли кладовище немовлят

Виявилося, що в даному місці знаходився спеціальний заклад, створений для знищення неугодних немовлят. Римський закон дозволяв до 2 років умертвити дитину, якщо батько його не визнавав (до цього віку малюк вважався власністю батька).

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *