Найзагадковіші таємниці світу, які вдалося розгадати

Знайдена могила Річарда III

Останки Річарда III, останнього англійського короля, загиблого в битві, були виявлені під автомобільною стоянкою в британському місті Лестер. Це була одна з найбільш вражаючих археологічних знахідок останніх десятиліть.

Витік Нілу

Витік НілуЦе може здатися занадто очевидним, але навіть відповідь типу «Озеро Вікторія» не так вже просто було отримати. Знадобилося застосування найсучасніших технологій, щоб отримати остаточну розгадку, бо істинне знаходження витоку Нілу протягом довгого часу залишалося таємницею.

Чому температура «сонячної атмосфери» вище температури поверхні Сонця

Чому температура «сонячної атмосфери» вище температури поверхні СонцяВідповідь звучить занадто по науковому, однак, так чи інакше, таємниця отримала розгадку в 2009 році завдяки дослідженню групи європейських вчених. Їм вдалося знайти пояснення тому, що температура сонячної «атмосфери» досягає декількох мільйонів градусів Цельсія, у той час як поверхня сонця набагато «холодніше» – всього 5000 градусів Цельсія. Розгадка в тому, що саме магнітне поле є джерелом енергії, яке викликає спалахи на сонці і корональні викиди плазми.

Знахідка затопленого «Титаніка»

Знахідка затопленого «Титаніка»Виявлення в 1985 році, через 70 з гаком років після катастрофи, затопленого судна, було абсолютно випадковим і може бути пояснено тільки найбільшою удачею дослідників.

Лохнеське чудовисько

Лохнеське чудовиськоПісля десятиліть незліченних суперечок і спекуляцій, фотограф, автор всесвітньо відомого оригінального зображення Лох-несського чудовиська, зізнався недавно, що це була містифікація.

Троя

ТрояПротягом століть людство вважало Трою міфічним містом, а Троянську війну – в основному легендою. Так було до відкриття німецьким археологом-самоуком Генріхом Шліманом останків стародавнього міста, носившого також назву Іліон.

«Магічні» круги в пустелі Наміб

«Магічні» круги в пустелі НамібДовгий час люди пов’язували цей феномен з чим завгодно, від радіоактивного випромінювання до стоянок космічних прибульців. Лише відносно недавні дослідження привели до остаточного висновку, що «винуватцями» такої довгої інтриги є … терміти! (Втім, є й інші пояснення, про які ми писали раніше).

Доля Мартіна Бормана

Доля Мартіна БорманаОдного з вищих керівників нацистського Рейху не виявлено після Другої світової війни, незважаючи на інтенсивні пошуки по всьому світу. За найбільш відомою версією, йому вдалося уникнути відплати і сховатися десь в Південній Америці, чому були численні свідоцтва, що мусувалися в пресі протягом багатьох років. Однак, в 1999 році його труп був знайдений в безіменній могилі, неподалік від бункера, де покінчив життя самогубством Гітлер.

«Рибний метеоризм» замість російських підводних човнів

«Рибний метеоризм» замість російських підводних човнівВ 80-х роках шведські військові моряки виявили підводні звуки невідомого походження. Багато фахівців приписували їх російським підводним човнам, загрозливим вільному світу. Розгадка викликала вибух … сміху – джерелом містичних підводних звуків виявилися виділення травних газів скупчень риб. Шведам вручили згодом т.зв. Шнобелівську премію.

Гробниця Тутанхамона

Гробниця ТутанхамонаЗ цим найбільш «популярним» давньоєгипетськими фараоном була пов’язана історія, що нагадує «троянську». До виявлення в 1922 році в Долині царів абсолютно недоторканої гробниці Тутанхамона, вона була темою незліченних легенд і містифікацій.

Вічний Рев

Вічний РевКоли дослідники Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США виявили влітку 1997 року в південній частині Тихого океану низькочастотний звук невідомого походження, перший час його походження приписувалося якомусь загадковому, неймовірно великій і гучноголосової тварини. Пізніше, однак, більшість вчених зійшлися на думці, що цей Рев (The Bloop) був викликаний рухом крижаних мас.

Чому пульсують корали

Чому пульсують коралиПульсація коралових колоній залишалася неприступною таємницею і предметом численних припущень протягом декількох десятиліть минулого століття. Цей рух не міг бути пояснен жодною насущною потребою. Зрештою, вченим вдалося встановити, що таким чином корали підтримують в навколишніх водах низький вміст кисню і тим самим привертають певний тип мігруючих морських водоростей, який складає основу їхнього харчування.

В якому напрямку обертається ядро Землі

В якому напрямку обертається ядро ЗемліДуже довго вчені не могли зрозуміти, яким чином тверде внутрішнє ядро нашої планети обертається в одному напрямку, в той час як рідке зовнішнє ядро – в іншому. Дослідники з університету британського міста Лідс недавно знайшли нарешті відповідь: причина полягає в «рівнопротивоположній» взаємодії навколоземних магнітних полів.

Червоніють чи жінки в темряві

Червоніють чи жінки в темрявіЦе питання цілком може здатися вам дурним, проте навіть Чарльз Дарвін намагався отримати відповідь на нього. Адже, якщо розсудити здраво, в темряві неможливо побачити, почервоніла чи вона, а якщо включити світло, то подальше буде вже відбуватися не в темряві, незалежно від результату. На щастя, німецькі дослідники додумалися застосувати спеціальні камери, що реагують на теплове випромінювання, щоб покласти край болісним сумнівам. Так, жінки червоніють в темряві, ще й як!

Антикітерський механізм

Антикітерський механізмФакт, що цей давньогрецький «комп’ютер» використовувався, ймовірно, в цілях навігації був відомий дуже давно (оскільки пристрій був виявлений саме серед уламків корабля). А ось те, що прилад порівнянного рівня складності наступного разу був побудований людьми тільки через тисячу років – дійсно важко пояснити.

Причини виникнення виразки шлунка

Причини виникнення виразки шлункаБагато років фармацевтична індустрія робила дуже хороші гроші на продажу анти-стресових препаратів для лікування виразки шлунка. Це продовжувалося до тих пір, поки австралійські вчені не відкрили, що виразка буває часто викликана бактеріальним фактором і дуже легко виліковується.

Природа абсолютно чорних тіл не піддається поясненню в рамках класичної фізики

Природа абсолютно чорних тіл не піддається поясненню в рамках класичної фізикиКласична фізика стверджує, що ідеально чорне тіло в стані теплової рівноваги буде випромінювати нескінченну кількість енергії. Це не узгоджується з тим, що насправді відбувається в реальному світі. Для роз’яснення даного феномена знадобилися закони квантової механіки.

Ковзаючі камені

Ковзаючі каменіЯкщо ви не в курсі, в різних пустелях по всьому світу існують камені, які «ковзають», тобто переміщаються самі по собі. Після декількох експериментів, цей ефект отримав таке пояснення: рух каменів, по всій ймовірності викликано вітром і наявністю льоду на поверхні пустелі.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *