Паризький збій годинників

Рівно о 1:00 05 хвилин, в ніч з 29 по 30 грудня 1902 року в Парижі зупинилися практично всі маятникові годинники. Описуючи це нез’ясовне явища на своїх сторінках, перший номер журналу “Вісник знання” за 1903 розповів, що багато парижани відчули запаморочення, супроводжуване нудотою і непритомним станом.

Директор центральної метеорологічної станції Парижа тоді офіційно заявив, що ніяких атмосферних аномалій за весь цей час не спостерігалося. Сейсмографи не відзначили жодного випадку коливань грунту. Що найцікавіше, “Паризький збій” зупинив тільки маятникові механізми. “Пружинні годинники” продовжували свою роботу в звичайному режимі.

Всім відомо, що маятник в годиннику коливається під силою земного тяжіння. Така одночасна зупинка всіх маятників могла б статися, якби, припустимо, в ту ніч в Парижі одним махом прибрали б силу земного тяжіння, і всі жителі опинилися б у стані невагомості, і відповідно маятники теж. Такий же варіант можливий був би, якби весь географічний район в одночас виявився в стані вільного падіння.

Так як це практично неможливо, залишається припускати, що виникли коливання, по фазі протилежні коливанням маятників, при підсумовуванні яких вони взаємно будуть знищені. Цікаво було б дізнатися, зупинився чи знаменитий маятник Фуко при цьому.

При будь-якому з таких варіантів людина природно відчула би запаморочення і нудоту, точно так же, коли ми опиняємося верх ногами, наприклад. Французи були вельми налякані, і раз у раз намагалися дізнатися, що ж все-таки з ними сталося. До цих пір в світі не було зафіксовано жодного подібного випадку, а навколо його природи будується безліч фантастичних здогадів – від порушення космічної матерії до пустощів прибульців. Напевно, правду про Паризький збій ми так ніколи і не дізнаємося.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *