Психологічні цікаві факти, про які знають далеко не всі

Уми всіх часів займаються розгадкою людської психіки. Не дивлячись на те, що на даний момент вченим відомі багато психологічних особливостей людини, дуже багато чого залишається невивченим. Пропонуємо вашій увазі деякі психологічні факти, за допомогою яких ви зможете краще зрозуміти себе.

1. Людина дуже погано сприймає поєднання синього і червоного кольорів

Якщо людина бачить поруч розташовані синій і червоний кольори, то його зір дуже важко це сприймає. Такий ефект називається «зромостереопсіс». При даному ефекті відбувається наступне: один колір стає на перший план, а другий – начебто відступає. Через це очі сильно дратуються і виникає втома. Найсильнішу дію такого ефекту викликають поєднання червоного і синього, а так же зеленого і червоного поруч розташованих кольорів.

2. 30% нашого часу ми витрачаємо на мрії. Всі люди люблять мріяти

Психологи стверджують, що на таке приємне для багатьох заняття ми витрачаємо 30% часу. Це середня статистика. Адже є, і не мало, таких, які витрачають на витання в хмарах часу ще більше. Не можна сказати, що це погано. Результати досліджень показали, що люди, які люблять помріяти, здатні краще вирішувати проблеми, а так само більш винахідливі по життю.

Психологічні цікаві факти, про які знають далеко не всі3. Людина не здатна не звертати уваги на 3 речі: небезпека, секс і їжа

Зауважте: люди завжди зупиняться, навіть якщо сильно поспішають, щоб подивитися, наприклад, на аварію. А все тому, що людина не здатна не помічати небезпечні ситуації. Ще від наших древніх предків нам дісталася певна структура мозку, що відповідає за виживання. На підсвідомому рівні людина завжди думає: «їстівне це? Чи небезпечно це для мого життя? Чи можна з цим зайнятися сексом? ». Ці три речі є, по суті, єдиними, про що серйозно піклується наш мозок. Все цілком зрозуміло: якщо людина не буде харчуватися, то вона помре. Якщо людина не буде займатися сексом – рід перерветься. Ну а в випадки смерті людини перші два пункти стають безглуздими.

4. Людина стає більш щасливою, коли вона чим – то займається

Уявіть собі ситуацію: ви в аеропорту і вам потрібно забрати свої речі. Вам буде потрібно приблизно 12 хвилин для того, щоб дійти до зони, в якій видають багаж. В той момент, коли ви вже підходите до стрічки видачі, ви намагаєтеся якнайшвидше забрати ваш «скарб». Яке нетерпіння вас охоплює? А тепер інша ситуація: дійти до стрічки видачі ви змогли всього за 2 хвилини, але 10 хвилин ви очікуєте свій багаж. Зверніть увагу, що у вас пішло в обох випадках по 12 хвилин до того моменту, як багаж у вас в руках, але от у другому випадку ви відчуваєте себе набагато нетерплячішим і, відповідно, більш нещасливими.

5. Людині властиво переоцінювати свою реакцію на події, які тільки стануться

Людина не в силах передбачити своє майбутнє. А правильніше буде сказати, що людина на багато переоцінює свою реакцію на ті події в його житті, які тільки стануться. При цьому абсолютно не має значення, погані події або ж хороші. Люди, чому то впевнені в тому, що такі важливі події в їх житті, як, наприклад, весілля або ж стрімке зростання кар’єри, зроблять їх щасливими. Це не завжди вірно. До негативу можна віднести теж саме. Наприклад, людина впевнена, що в разі його звільнення він буде сильно нещаслива, але якщо таке трапляється, виявляється все не так погано.

6. Речі виглядають трохи інакше, ніж людина їх сприймає

«Неважливо в якому порядку розташовані букви в словах. Найважливіше, це щоб перша і остання буква були на своїх місцях »- такий висновок зробили дослідники Кембріджського університету. Навіть в тому випадку, якщо перемістити всі букви, людина зможе прочитати написане. А все тому, що мозок не читає абсолютно всі букви, а як би бачить слово цілком. Людський мозок безперервно обробляє інформацію, яка йде до нього через всі органи чуття. Так і виходить, що те, як ви сприймаєте інформацію, що не рідко відрізняється від того, як ви її бачите.

Психологічні цікаві факти, про які знають далеко не всі7. Людина не може одночасно виконувати кілька справ

Деякі люди впевнені в тому, що вони здатні робити кілька справ одразу. Це омана. Вченими вже давно доведено, що, наприклад, 2 або 3 справи робити відразу людина не здатна. Ні, природно, ми можемо, наприклад, йти по вулиці і розмовляти по мобільному телефону, при цьому людський мозок фокусується на виконанні однієї справи в конкретний момент часу. Так само і думати відразу про декілька речей неможливо.

8. Людині властиво переробляти свої спогади

Людські спогади можна розцінювати як невеликий «фільм». Згадуючи, людина програє їх у своїй голові. Деякі вважають, що спогади зберігаються так само, як, наприклад, відео. Але ця думка помилкова. Всякий раз, коли людина вдається до спогадів, він їх всякий раз зраджує. А все тому, що кожного разу нервові шляхи активуються по-різному. Найчастіше, на це впливає бажання заповнити відсутні прогалини в пам’яті.

9. Людині властиво звинувачувати іншого, а не ситуацію, що склалася

Уявімо ситуацію, в якій бував кожен. Ви домовилися про зустріч. Але людина затримується. На думку відразу приходить злість на спізнення людини. Як правило, запізнення найлегше пояснити неорганізованістю і безвідповідальністю. Але коли спізнюєтеся ви самі, то це пояснюється зовнішніми обставинами. У психології є такий термін – «фундаментальна помилка атрибуції» – це схильність звинувачувати поведінку людей внутрішніми особливостями людини, а своя особиста поведінка пояснюється різними зовнішніми факторами. Навіть тоді, коли ми знаємо про людську схильність складати помилкову думку, нам властиво все одно допускати таку помилку.

10. Людські звички формуються протягом 66 днів

Вченим вдалося встановити, що певні дії, які з часом перетворюються в звичку, формуються приблизно за 66 днів. Кількість днів залежить від того, наскільки складною є поведінка, яку ми хочемо придбати. Приміром, якщо людина бажає, щоб фізичні вправи увійшли в звичку, на це буде потрібно в 1,5 рази більше часу, ніж тим, хто бажає, щоб в звичку ввійшло вживання фруктів на обід. У тому випадку, якщо з яких – небудь причин ви пропустите два дні, це ні як не вплине на час придбання звички. Однак, якщо кількість пропущених днів досить велике, це, природно, вплине на процес звикання.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *