Сіль: те, що Ви не знали про цю приправу

Будь-яка господиня знає, що найпоширенішим інгредієнтом у всіх рецептах є сіль. Рідше в рецепті можна зустріти вимогу додати морську сіль або кошерну сіль. Основна різниця між трьома відомими видами солі – кухонною, морською та кошерною, лише в способі їхнього видобутку. Наприклад, морську сіль добувають шляхом випарювання морської води. Поварену – шляхом розробки шахт або випарювання соляних озер (вони знаходяться в соляних печерах). Кошерною сіль стає через особливості процесу її видобутку: «розсіл» при випаровуванні постійно мішають, тому кристали солі стають світлішими і пухкими (листковими). Але така поширена приправа просто не може бути тільки трьох видів. І це так. У світі існує понад 10 основних видів солі (крім тих, що вже названі).

1.Кала Намак – чорна сіль. Її зустріти можна в Індії. І насправді це не просто сіль, а суміш мінералів, яка має сильний запах сірки. Така приправа рідко зустрічається в рецептах, її використовують тільки в північних регіонах Індії, додаючи в різноманітні закуски.

1.Кала Намак2.Fleur de Sel de Guérande – це сіра морська сіль родом з Франції. Вона також вважається кращою сірою сіллю в Європі.

3.Sel Gris – це теж сіра морська сіль, яку видобувають в містечку Guérande (Франція). Особливістю цієї солі є технологія її виробництва. По-перше, тут все роблять люди вручну, техніка не використовується. По-друге, може бути великою та дрібною. І на думку багатьох шеф-кухарів, це одна з кращих доступних солей для домашньої кухні.

4.Гавайская морська сіль – це рожева сіль. Така приправа багата оксидом заліза через те, що під час виробництва в сировину додають червону глину, саме вона насичує спецію оксидом заліза і надає їй всілякі відтінки рожевого. Крім того, ця спеція має більш м’який смак проти звичайної і морської солі.

5.Lite salt – це суміш солі з іншою речовиною, найчастіше з таким як хлорид калію. Саме тому при покупці солі іноземного виробництва потрібно обов’язково вивчати склад приправи, щоб випадково не придбати спецію з тою речовиною, на яку у Вас може бути алергія.

Lite salt 6.Pickling salt – це сіль, яку використовують в основному для консервації солінь, адже вона не містить йоду та інших консервантів або добавок, які можуть викликати помутніння розсолу.

7.Popcorn salt – це звичайна кухонна сіль, просто дуже подрібнена.

8.Pretzel salt – повна протилежність попередньому виду солі: великі щільні кристали, які повільно плавляться при високій температурі і використовуються для приготування особливої ​​солоної випічки, наприклад, солоних хлібних паличок.

9.Каменна сіль – великий кристал солі злегка сіруватого кольору. Це менш вишукана приправа, але вона містить багато мінералів. Крім усього іншого, її дуже часто використовують при подачі деяких видів молюсків.

10.Seasoned salt – це суміш солі з іншими натуральними «ароматизаторами» – часником, цибулею, селерою або іншими травами.

Seasoned salt11.Smoked salt, або копчена сіль, є однією з найдорожчих видів солі. А все тому, що спецію витримують у спеціальних ємностях – старих бочках з-під вина Шардоне. Потім сіль коптять на вільхових щепках. Таку незвичайну приправу додають в м’ясо, рибу або овочі. На жаль, зараз з’явилося багато підробок такої спеції – в сіль додають штучний ароматизатор диму.

12. Sour salt – так в деяких країнах так називають лимонну кислоту (кисла сіль).

Сіль: те, що Ви не знали про цю приправуКрім того, кілька років тому в Європі був проведений кулінарний експеримент щодо використання різних видів солі в приготуванні страв. Так от, в результаті експерименту стало відомо:

  • Кошерна сіль не така солона, як морська, кухонна або кам’яна (співвідношення приблизно 1: 2);
  • Морська сіль має свій «аромат», який здатний не тільки підкреслити смак страви, але і зіпсувати його. Тому зайвий раз додавати таку приправу не варто;
  • Кошерна або груба морська сіль є гарним замінником сірої французької солі (при правильному розрахунку заміни);
  • А Popcorn salt можна зробити самостійно, але при її використанні варто пам’ятати, що навіть подрібненою ця приправа не втрачає своїх якостей, а навпаки: дрібної солі потрібно брати менше.
Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *