Сипухи. Цікаві факти.

Миттєво впізнаваєма, сипуха знайома кожному. Вона завжди була і залишається однією з найулюбленіших птахів у Великобританії: сипуха прикрашає безліч календарів і листівок. Але чи багато хто з нас знають, що в дикій природі цей вид зникаючий?

Всього сотню років тому сипуха була чи не найпоширенішим видом сов до того, як в 20 столітті чисельність популяції різко почала знижуватися. А на рубежі нового тисячоліття у Великобританії залишилося не більше 40 сотень пар цих чудових птахів. І, як і у випадку з більшістю диких тварин, їх зникнення пов’язане більшою мірою з діяльністю людини. Основним місцем полювання сипух є пасовища. Сучасні методи ведення сільського господарства зменшили кількість гризунів на полях, і, відповідно, їжі для цих сов. Не можна не згадати про зменшення числа місць, придатних для гніздування сипух.
Сипухи — в деякому сенсі незвичайні птахи. Ось 10 цікавих фактів про них.

  • Орнітологи виділили сипух як окремий вид завдяки їх більш стрункого тіла і серцеподібного лицьового диску.Сипухи. Цікаві факти.
  • На відміну від інших сов, яйця сипухи овальної форми.
  • У деяких районах в періоди розмноження видобутком сипух можуть стати амфібії. Так, кілька пар цих птахів в Малі годували своїх дітей жабами, які пізніше увійшли і в раціон батьків.
  • На відміну від інших хижих птахів, сипухи їдять багато землерийок (для більшості птахів вони неприємні, оскільки містять слабкі токсини).
  • Під час залицяння особини чоловічої статі роблять своїм партнеркам подарунки у вигляді їжі. Одиноким же сипух залишається тільки сиротливо збільшувати запаси добутої дичини.
  • Полюючи, сипухи віддають перевагу, як правило, молодим мишам.
  • Самки мають більше чорних плям на оперенні, ніж самці. Дослідження показали, що чоловічі особи воліють сипух-жінок з великою кількістю темних плям, тому що плямистість може бути ознакою стійкості до паразитів.
  • У 19 столітті були помічені випадки гніздування декількох пар сипух (до 10 особин) на даху однієї будівлі.
  • Щоб полювати вночі, слухова частина мозку сипух використовує 95 тисяч нейронів, в той час, як вдень — всього лише 27 тисяч.
  • Даний вид сов НЕ мігрує, але, досягнувши певного віку, молода особина може полетіти досить далеко від гнізда.Сипухи. Цікаві факти.

Як сфотографувати сипуху?

Використовуйте 500-600мм об’єктив. Сипухи рідко літають низько, тому хороше обладнання допоможе вам досягти найкращих результатів з віддаленої відстані.
Встановіть режим безперервного фокусування — це допоможе вловити потрібний момент.
Швидкість затвора повинна бути настільки швидкою, наскільки це можливо. В ідеалі потрібно встановити витримку не менше 1/800 сек. Цього має бути достатньо, щоб «заморозити» летячу сипуху, що має більш повільні рухи крил, ніж багато інших хижаків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх