Склад повітря – причини і наслідки

Атмосфера Землі багатошарова. У кожному шарі свій склад повітря і його температура. Сьогодні ми розглянемо склад повітря самого близького до Землі шару атмосфери
Отже, переступимо. Ми з вами дихаємо наступними елементами таблиці Менделєєва:

  • Азот -78,09%
  • Кисень – 20,95%
  • Аргон – 0,93%
  • Вуглекислий газ – 0,038%

Далі йдуть гази, частка яких у загальному обсязі повітря менше 0,002% – гелій, неоновий газ, криптон, водень, ксенон, метан і озон. Цей склад може суттєво змінюватися в залежності від місця, наприклад, будь це місто або ліс.

Існує думка, що людина вдихає кисень, а видихає вуглекислий газ. Це так, але … У складі повітря, що видихається частка кисню змінюється з приблизно 21% до 14,4%, а кількість вуглекислого газу збільшується з 0,038% до 4,4%. Таким чином, людина забирає з первинного складу повітря всього 1/3 кисню.
Крім перерахованих газів повітря наповнене водяною парою і найдрібнішими частинками пилу і іншими твердими елементами. Концентрації парникових газів, таких як метан і вуглекислий газ в останні роки досягли критичної позначки. Перебуваючи в повітрі, вони пропускають сонячні промені до Землі, але не дозволяють атмосфері нормально охолоджуватися, своєрідно «консервуючи» тепло. У слідстві середня температура на Землі піднялася на 1 – 1,2 С, а до кінця 21 століття зросте до 2-4,5 градусів.
Склад повітря - причини і наслідкиЗдається це не багато, проте при збільшенні температури повітря збільшується швидкість танення льодовиків, природних охолоджувачів планети, які своїм білим кольором відображають частину променів назад. Наочно продемонструємо ступінь зменшення площі арктичних тисячолітніх льодовиків. Жовтим кольором позначені межі льодовика в 1979 році. Я думаю, коментарі зайві. Зменшення тепловідображення це не єдина біда від танення льодовиків, також підніметься рівень світового океану. Морська вода затопить всі великі прилеглі до моря міста світу.
Крім цього підвищення температури повітря прискорює випаровування вологи та формування хмар. Хмари, як дзеркала відбивають сонячне світло назад у космос, не допускаючи його до поверхні Землі, таким чином, планета затягнута хмарами почне швидко остигати, що може призвести до нового льодовикового періоду.
Не зовсім радісні перспективи для людства. Але ми самі в цьому винні, гори сміття без переробки, неекономічні автомобілі, навіть просто зазвичай не енергозберігаючі лампочки, все це побічно впливає на склад і температуру повітря і води. Чим ефективніше ми будемо розпоряджатися даними нам ресурсами, тим самим ми внесемо вагомий внесок у збереження природного балансу на Землі.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *