Спиртні напої, що виготовляються з зерна

Першим напоєм в списку, звичайно ж, горілка. Термін «горілка» своє сучасне значення вперше отримав в СРСР з прийняттям ГОСТу від 1936 року. Ще в 14-15 століттях «горілкою» називався настій трав, ягід коріння на міцному алкоголі. На даний час в її  складі знаходяться зерно, цукровий буряк або різні види пшениці, з яких отримують спирт. Як стверджують деякі історики, історія цього напою йде своїм корінням в Італію, де спочатку її використовували лише в медичних цілях.

Наступний за списком – Джин. Джин був винайдений в Голландії, а не в Англії, як прийнято вважати. Напій виробляється на основі зерна з додаванням ялівцю, який і надає йому характерний присмак. Іноді в нього додають корицю, коріандр або лимонну цедру. Грамотно приготований джин володіє гармонійним і сухим смаком, різким характером і чітко вираженим присмаком ялівцю.

Віскі. Цей благородний напій виготовляється в основному в США, Ірландії та Шотландії. Але в кожній країні – своя особливість приготування. В Ірландії до ячмінного солоду додають жито. В результаті цього і виходить коричневий колір напою. У Шотландії використовують ячмінний солод і ячмінь. В Америці в віскі можуть додавати кукурудзу. Якщо грамотно змішати різні сорти віскі, можна винайти новий, неповторний смак.

Японська рисова горілка – саке. Тільки відмінність її від звичайної горілки в тому, що її не переганяють. Саке – це результат ферментації рису. Так виходить рисова брага. У смаку саке можуть бути присутніми хересні і гіркуваті тони, нотки яблук, винограду і бананів. Цей рецепт був запозичений японцями з Китаю. У найкращих сортах напою зустрічається смак соєвого соусу, перестиглого сиру і свіжих грибів. Колір коливається від безбарвного до жовтувато-зеленого. Міцність напою може бути як 10 градусів, так і вище 30.

Бамбукова горілка під назвою Бамбузе. Її виробляють в Індонезії із зерен бамбука. Горілка є галлюциногенною, бо її ніхто не очищає від різних домішок, у тому числі від метилового спирта. Присутність серед домішок деревного спирту може запросто призвести до втрати зору. Саме тому напій п’ють дуже обережно і дуже рідко, тільки по особливих святах.

Найдивніший алкогольний напій на основі зерен – чича. Вона була винайдена інками більше 600 років тому. Її рецепт з того часу не змінився: жінки пережовують кукурудзяні зерна до стану пасти, потім спльовують масу в жбан. Після цього отримана паста розбавляється теплою водою і розливається по глиняним пляшкам. Потім поміщається в темне і сире місце.

У сучасну чичу додають аніс або кмин. Зерна пережовують не так ретельно, як раніше. Але у віддалених країнах, таких як Колумбія, Болівія, Коста-Ріка Еквадор, досі дотримуються споконвічного рецепта. Але і в цих країнах напій намагаються забороняти, накладають штрафи. Влада переконана, що чича є причиною багатьох небезпечних захворювань.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *