Вбивця Кеннеді працював у Мінську токарем

За офіційними даними американського правосуддя 22 листопада 1963 колишній морський піхотинець Лі Харві Освальд зробив з гвинтівки три постріли в машину президента, в результаті чого президент Кеннеді був убитий. У цій справі багато темних плям і нестиковок, але в даній статті мова піде не про це …

Пішовши по стопах старшого брата Освальд поступив на службу в Корпус морської піхоти Сполучених Штатів Америки 24 жовтня 1956, в день свого сімнадцятиріччя. Протягом трьох років він служив в елітному підрозділі, попутно захоплюючись стріляниною, теорією марксизму-ленінізму і вивченням російської мови.

11 вересня 1959 він звільнився в запас, посилаючись на те, що його мати потребує допомоги. Однак поїхав ні до матері, а в Радянський Союз. Зробити це було не просто, тому довелося під виглядом студента летіти до Швейцарії, а звідти до Фінляндії, де Освальду в радянському посольстві дали дозвіл на перебування в СРСР.

31 жовтня Освальд з’явився в посольство США в Москві, заявивши, що бажає відмовитися від американського громадянства. Про втечу морського піхотинця США в Радянський Союз було відразу ж повідомлено у всіх іноземних газетах.

Освальд хотів вчитися в МГУ, але його визнали неблагонадійним і направили до Мінська працювати токарем на «Мінський радіозавод імені Леніна», що займається виробництвом побутової електроніки. Він також отримав допомогу, мебльовану однокімнатну квартиру в престижному будинку, але при цьому перебував під постійним наглядом.

Праворуч будинок Освальда

Праворуч будинок Освальда

Цей кутовий будинок сьогодні має адресу – Комуністична, 4. Раніше – Калініна, 4. По цій вулиці в квартирі №24 і жив Лі Харві Освальд. 16 березня 1960 він напише у своєму щоденнику: “Я отримав маленьку однокімнатну квартиру з кухнею і ванною поруч із заводом, з чудовим видом на річку, двома балконами, майже без орендної плати. Це мрія руського”.

На Мінському радіозаводі у Лі Харві Освальда, або, як його тут називали, Аліка, вчителем російської мови був чоловік, пізніше став відомим білоруським опозиціонером Станіслав Шушкевич. Шушкевич потім оцінить здатності Освальда як невидатні.

Вже восени 1960 Освальд напише: “Я у все більшій мірі усвідомлюю, в якому суспільстві я живу. Масова гімнастика, обов’язкова після зустрічі працівників, як правило, політінформаційні зустрічі. Обов’язкове відвідування лекцій і колективні походи в магазин (крім мене), поїздки в колгосп “Патріотичний обов’язок”, щоб зібрати урожай “…

Освальду стає нудно в Мінську, американець явно розчарований. У січні 1961 він пише у своєму щоденнику: «Я починаю переглядати своє бажання залишитися. Робота сіра, гроші ніде витрачати, немає нічних клубів і боулінгу, немає місць відпочинку, крім профспілкових танців. З мене досить ». Незабаром після цього, Освальд написав в посольство США в Москві запит на повернення його американського паспорта і пропозиція повернутися в США, якщо звинувачення проти нього будуть зняті.

Вбивця Кеннеді працював у Мінську токаремНезадовго до від’їзду, в березні 1961 року, Освальд познайомився з 19-річною студенткою Мариною Миколаївною Прусаковою і менш ніж через шість тижнів вони одружилися. 15 лютого 1962 у Освальда і Марини народилася донька Джун. 24 травня 1962 Освальд і Марина отримують в посольстві США в Москві документи, що дозволяють їм емігрувати до США, після чого Освальд, Марина, і їхня маленька дочка покинули Радянський Союз.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *