Як кінопремія Оскар отримала свою назву

У 20-х роках минулого століття Голлівуд вже називали столицею світового кінематографа. У 1927 році кілька впливових голлівудських бізнесменів прийняли рішення створити Американську кіноакадемію і заснувати щорічну премію для кращих кінематографістів.

Вже в травні того року в готелі «Балтімор» пройшла урочиста церемонія відкриття кіноакадемії. Перед присутніми виступив Д. Фербенкс, який виклав основні напрямки діяльності нової організації. Її основною метою стало заохочення кінематографістів за внесок у розвиток світового кіно. Присутні внесли в касу по 100 доларів у вигляді вступного внеску.

У 1928 році було засновано 12 премій у таких номінаціях як «кращий фільм», «найкращий режисер» та інше. Через рік, у травні 1929 року, в «Рузвельт-готелі» відбулася пишна церемонія нагородження перших лауреатів.

С. Гіббсон – директор кіностудії «Метро-Голвін-Майер» вручив переможцям позолочену статуетку. Кращим фільмом назвали картину «Крила» режисера У. Уеллмана і сценариста Д. Саундерса. Вони обидва служили під час Першої світової війни в авіації і створили фільм про долю двох американських пілотів.

Як кінопремія Оскар отримала свою назвуКращими акторами комісія назвала американця Дж. Гейнара і німця Е. Яннінгс. Переможцям вручили призи у вигляді бронзової позолоченої статуетки, що стояла на підставі з чорного мармуру і спиралася на меч. Приз був виготовлений за ескізом скульптора Д. Стенлі. Причому, в той час фігурка була абсолютно безіменною.

У 1931 році бібліотекар кіноакадемії М. Херіка, глянувши на статуетку, несподівано скрикнула: «Та це ж вилитий мій дядько Оскар!». Випадок майже анекдотичний, але саме так приз Американської кіноакадемії отримав своє ім’я.

Спочатку приз називали так жартома, але вже в 1939 році Академія офіційно визнала таку назву. В даний час статуетка «Оскар» майже не змінилася з моменту створення, тільки підставу його зроблено у вигляді рулону кіноплівки. Виготовляється приз з брітаніума (сплав міді та олова), технологія якого є строгим секретом фірми виробника. Покритий «Оскар» золотом вагою в 24 карата.

Щорічно за право володіння «Оскаром» борються найкращі кінематографісти світу. Церемонія вручення кінопремій проходить у третю неділю березня в районі Беверлі-Хіллз.Члени журі голосують кожен за своїм профілем: актори за акторів, режисери за режисерів і т.д. А ось кращий фільм визначають голосуванням усіх членів журі.

Ймовірно, багато хто з лауреатів кінопремії навіть не припускають, що назву цій статуетці дала скромний бібліотекар Американської кіноакадемії.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *