Як зварити спагетті — традиційний італійський спосіб

Як зварити спагетті

Спагеті — універсальна страва, яку люблять і дорослі, і діти. Винайдена італійцями, вона давно стало невід’ємною частиною щотижневого меню в більшості західних країн, будучи швидким і смачним способом вгамувати голод. На перший погляд здається, що спагетті зварити дуже просто, проте у цього процесу є ряд своїх особливостей. В цій статті ми розповімо, як правильно варити спагетті.

Спагеті — найпопулярніший вид пасти, і не тільки на своїй батьківщині в Італії, але і в усьому іншому світі. Головний секрет правильного варіння спагетті в тому, що їх обов’язково потрібно трохи недоварити. Завдяки своїй структурі і високій температурі води недоварені спагетті (італійці називають їх «аль денте») доходять вже після того, як їх відкинули на друшляк. Недоварити, як і переварити, спагетті не можна ні в якому разі — вони або будуть неприємно хрустіти на зубах або перетворяться в кашу. Ще одна поширена помилка при варінні спагетті — дати їм злипнутися і перетворитися в твердий клубок тіста. Щоб всього цього уникнути, важливо дотримуватися правил. Отже, як приготувати ідеальні спагетті?

Правильна температура води для приготування спагетті

Італійські шеф-кухарі вважають, що секретом ідеальних спагетті є каструля, в якій їх варять. Вона повинна бути великою, а ще краще — дуже великою, і у неї має бути широке дно. Як зварити ідеальні спагетті, не маючи в кухонному арсеналі десятилітрової ємності? Потрібно взяти найбільшу і глибоку каструлю, залити її водою майже доверху і довести до кипіння. Булькаюча вода — єдина підходяча для спагетті стихія. На стандартну пачку в 250 гр. спагетті потрібно не менше 2.5 літрів води — тільки тоді макарони рівномірно розташуються в каструлі і добре проваряться. Як тільки спагетті опущені віялом в киплячу воду (і так, їх ні в якому разі не можна ламати, а замість цього варто почекати кілька секунд, поки перша частина стане пластичною і дозволить укласти решту), вогонь потрібно зменшити до позначки «нижче середнього», а воду посолити (на 100 гр. спагетті — 10 гр. солі). Кришкою прикривати спагетті не можна.

До речі, визначаючи кількість спагетті для варіння, потрібно розраховувати 100 гр. макаронів на людину — в тому випадку, якщо вони є основною стравою.Як смачно приготувати спагетті

Як смачно приготувати спагетті?

Залишивши спагетті варитися на 10 або 11 хвилин, в залежності від вказівок на упаковці, не варто про них забувати. Спагеті вимагають уваги і в процесі варіння. Щоб вони не злипалися, їх потрібно регулярно помішувати дерев’яною ложкою. Під кінець варіння в воду можна додати кілька крапель оливкової олії.

Відкидаючи готові спагетті на друшляк, багато чогось вирішують промити їх водою з-під крана, що є грубою помилкою. Полоскання спагетті під холодною водою допускається лише в тому випадку, якщо згодом вони будуть використані для холодного салату. Отже, відкинуті на друшляк спагетті можна смачно приготувати, оперативно заправивши їх вершковою або оливковою олією (це ще й базовий рецепт спагетті для тих, хто вважає за краще їх їсти без соусу) — це дозволить уникнути злипання макаронів і додасть спагетті відмінний смак.

До речі, не треба відразу позбуватися від води після спагетті — вона може стати в нагоді для розведення занадто густого соусу.

Вважається, що найправильніший посуд для подачі спагетті на стіл — глибокі тарілки, які бажано попередньо підігріти. Спагеті подають або з маслом і посипаною зверху тертим сиром Пармезан, або з найрізноманітнішими соусами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наверх