Як з’явилися джинси

Такі популярні в наш час джинси з’явилися на світ зовсім випадково. Якийсь бельгієць Лейба Штраус, або, як його ще називали, Леві Страусс і не думав про те, що подарує світові такі зручні та практичні штани.

У березні 1853 24-річний Лейба прибув з Європи в Америку. Все багатство молодої людини складалося з рулону парусини, що дісталася йому у спадок від батька-кравця. Тисячі золотошукачів кинулися тоді до Каліфорнії, в пошуках заповітного металу. Ось на них і вирішив заробити Лейба Штраус: з парусини можна було шити відмінні намети, необхідні старателям.

Але, починаючого підприємця чекало розчарування, бажаючих замовляти у нього намети не знаходилося, до того ж один з золотошукачів пожартував над юнаком, недбало заявивши, що намети старателям не потрібні, а «в хороших штанах можна і під деревом переночувати».

Як виявилося, цей невідомий роботяга-золотошукач подав Штраусу геніальну ідею. Якщо не потрібні намети, чому б не почати шити штани? Він тут же запропонував насмішникові пошити для нього штани. Так невідомий бродяга став не лише автором геніальної ідеї, але і володарем першого виробу згодом всесвітньо відомої марки «Леві Страусс».

Як з'явилися джинсиСвою працю кравець оцінив в 1 долар і 20 центів. Половину з цієї суми Леві віддав своєму братові за нитки і ножиці.

Замовник залишився дуже задоволений такими брюками і незабаром привів до Леві нових клієнтів. Менш ніж через рік Страусс відкрив у Сан-Франциско власну майстерню з пошиття штанів для золотошукачів.

Незважаючи на те, що джинси користувалися великою популярністю в Америці, у них був один суттєвий недолік: від важких золотих самородків швидко рвалися кишені. У 1860 році кравець Якоб Девіс, який прибув до США з Прибалтики, придумав спосіб кріплення кишень за допомогою заклепок. Але сам Якоб був настільки бідний, що не зміг навіть запатентувати свій винахід. Довелося взяти в долю Страусса і оформити патент на двох.

До кінця 80-х років 19 століття ціна на джинси досягала вже суми в 22 долара. Незважаючи на те, що золото в Каліфорнії вичерпалося, популярність цих брюк не падала. Їх охоче почали купувати ковбої. Про міцність брюк фірми Страусса ходили легенди. Розповідали, що один машиніст пов’язав джинсами вагони і доїхав до наступної станції.

У нашій країні про джинси дізналися в 1957 році після Всесвітнього фестивалю молоді та студентів. Дістати їх було дуже складно, але багатьох молодих людей не зупиняли навіть божевільні ціни.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *