Який фільм дивляться космонавти перед стартом?

У радянських космонавтів склалася цікава традиція: дивитися напередодні старту фільм «Біле сонце пустелі». Увечері, напередодні запуску, цей кінофільм дивляться обидва екіпажі (основний і запасний) і члени стартової команди.

Дивитися кіно про пригоди червоноармійця Федора Сухова космонавти почали восени 1969 року. Саме цього року закінчилися зйомки легендарного фільму, але він не був прийнятий комісією і не випущений в прокат. Космонавт А. А. Леонов, бажаючи підняти настрій космічному екіпажу перед стартом, домовився про те, щоб стрічку дозволили подивитися невеликій аудиторії.

Фільм викликав захват у глядачів і космонавти стали дивитися його регулярно. Незабаром, чутки про незвичайну традицію радянських космонавтів дійшли до Генерального Секретаря ЦК КПРС Леоніда Ілліча Брежнєва. Керівник держави вирішив подивитися «Біле сонце пустелі» особисто. Картина сподобалася Леоніду Іллічу і фільм вийшов на екрани країни. Цікаво, що у космонавтів фільм використовується і як посібник для навчання екіпажу кінозйомок, як зразок операторської роботи.

Який фільм дивляться космонавти перед стартом Підкорювачі космосу впевнені в тому, що «Біле сонце пустелі» дійсно приносить їм удачу. Як приклад наводять випадок, коли один з членів екіпажу вийшов з зали, не додивившись фільм до кінця. Він пояснив це тим, що дивився цю картину багато разів і знає її напам’ять. Політ цього екіпажа був припинений достроково через хворобу одного з космонавтів. Після перегляду фільму, космонавтам влаштовували іспит. Наприклад, задавалися такі питання: «Скільки дружин було у Абдулли?», або «Яка несправність була у гвинтівки Петрухи?». Говорили, що не здав іспит в космос летіти не можна: політ буде невдалим. З часом, іспит втратив сенс, оскільки космонавти знали буквально кожну фразу героїв цього фільму і нові питання придумувати було все важче і важче. Але традиція дивитися фільм «Біле сонце пустелі» збереглася до цих пір.

І ще один цікавий факт: в 1997 році на планеті Венера дев’ять кратерів були названі на честь дружин Абдулли: Заріна, Джаміля, Гюзель, Саїда, Хафіза, Зухра, Лейла, Зульфія, Гюльчатай. Ще один кратер отримав ім’я дружини Федора Сухова – Катя.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *