Захоплюючі факти про коней

Коні – це унікальні тварини. Чи помічали ви, що вони володіють цілющою силою, здатні впливати на психіку людини, мають неймовірну граціозність, захоплюючи кожного? Коні дуже цікаві, сильні, досконалі і про це свідчать безліч фактів.

1. Кінь багато в чому впливає на опорно-руховий апарат. Він з кожним кроком передає вершнику імпульс, що точно повторює роботу тулуба людини при ходьбі. Це свідчить про унікальність усунення проблем з хребтом. Так, коней використовують для рухової терапії і гімнастики, зокрема дані курси реабілітації проходять діти.

2. Забарвлення коня впливає на його характер. Твердження це спірне. З одного боку, якщо почати порівнювати з людиною, то воно є хибним, адже колір волосся не відображає твоїх індивідуальних особливостей і схильностей. З іншого боку, люди, які постійно працюють з кіньми, стверджують, що чорні коні найбільш швидкі, витривалі і краще переносять різні захворювання. Деякі кажуть, що руді коні мають дуже нестабільний характер. Однак найбільш оптимально і правильно наступне твердження: вплив робить порода, батьки і перші роки життя.

3. Самий вгодований представник коней – жеребець Сампсон. Його вага 1520 кілограмів. Ще ніхто не досягав такого результату, а значить, це рекорд.

Захоплюючі факти про коней4. У коней дуже добре розвинені органи чуття, деякі з них набагато краще, ніж у людини. Так, вони здатні чути звуки, які нам недоступні: будова їх слухового апарата до того ж дозволяє не просто ідеально приймати вступний сигнал, але і посилювати його, що в своєму роді унікально.

5. Крім того, у коня чудовий нюх. Навіть якщо він перестає бачити від своєї старості (про зір ви прочитаєте нижче), його орієнтацію зберігає нюх і великі відстані для нього не проблема. Багато коней по запаху визначають місцезнаходження сідла, вершника, стайні, а також можуть визначити їстівність трави.
6. На відміну від багатьох інших тварин, коні бачать світ кольоровим, але червоний колір і синій їм непідвладний. Ще одним унікальним явищем є те, що кут огляду становить наближене значення до 360 градусів. Це значить, що кінь знає про події і ззаду себе і перед собою. Також не складає особливих труднощів для нього і розрізняти предмети в темряві.

7. Розвинутий дотик – це ще одна фізіологічна особливість даних тварин. В сукупності із зором, слухом, нюхом кінь незрівнянний ні з якою іншою істотою. Найкраще вони почувають своїми губами і копитами.

8. Кінь здатний лікувати не тільки людей, а й себе. Якщо його день був дуже насиченим, відновити витрачену енергію йому допомагає масаж, за допомогою якого він покращує роботу свого серця. Це додає кіню сил, так як посилюється кровообіг.
Захоплюючі факти про коней9. Багато прикмет пов’язано саме з кіньми. Ось деякі з них: «Якщо, виходячи з дому, зустрінеш білого коня, потрібно тут же плюнути на землю, щоб відвести біду», «Коні фиркають в дорозі – до радісної зустрічі». Як до цього ставитися, вирішувати вам самим.
10. Цікаво, що копито є не тільки самою чутливою частиною тіла у коня, а й відповідає за циркуляцію крові. Прикладаєма до нього сила тяжкості змушує кров переміщатися вгору по судинах.

11. Коні здатні розрізняти музику, деякі стилі воліють самі. В їхній свідомості хороша композиція повинна бути спокійною, мелодійною, а тому важкий рок вони слухати не можуть. Знову ж таки пов’язано це все з їх чудовим слухом (про нього ми писали вище).
12. Щоб визначити вік коня, можна подивитися на його зуби. Як багато з вас здогадалися, відомий усіма вираз «Дарованому коню в зуби не дивляться» утворено на основі цього факту.

13. Через свою велику вагу кінь не може стояти на трьох ногах, якщо з четвертою щось трапилося. Тому великою проблемою для господаря буде зламана кінцівка. Вона дуже довго лікується і перешкоджає подальшому розвитку коня.
Отже, ви дізналися про найцікавіші факти. Сподіваємося, що ви зможете скористатися цією інформацією за призначенням і вона розширила ваш кругозір.

Кладненко Сергій

Кладненко Сергій

Сергій Кладненко, головний редактор Цікаво.нет. Автор статей на сайті. Журналіст з досвідом роботи в українських і зарубіжних інетрнет-виданнях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *